Jak się uziemić i odzyskać poczucie stabilności
W świecie, który pędzi coraz szybciej, łatwo stracić kontakt ze sobą. Napięcie, gonitwa myśli, ciągła stymulacja – to wszystko sprawia, że czujemy się “oderwani”, jakbyśmy dryfowali bez punktu zaczepienia. I właśnie wtedy najbardziej potrzebujemy uziemienia – powrotu do ciała, do siebie, do tu i teraz. Co to znaczy „uziemić się”? Uziemienie to sposób na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju i poczucia stabilności. To bycie świadomym swojego ciała, swojego oddechu, tego, co jest naprawdę teraz. To zatrzymanie się i zakotwiczenie – nawet jeśli wokół trwa burza. 8 prostych sposobów na uziemienie 1. 🌿 Kontakt z naturą Stań boso na ziemi, przytul się do drzewa, zanurz ręce w ziemi. Natura ma swoją własną częstotliwość, która działa na nas kojąco i stabilizująco. 2. 🧘♀️ Ciało jako punkt zaczepienia Wróć do ciała. Wykonaj prostą pozycję jogi, poczuj ciężar stóp na podłodze, poruszaj się wolno. Ruchy mogą być małe – ważne, byś była obecna w ci...